0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | ViewSonic VX2478-smhd | LG 24GM77-B |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2014 |
| Brand | ViewSonic | LG |
| Model | VX2478-smhd | 24GM77-B |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.81 in 60.5 cm 604.7 mm 1.98 ft |
24 in 61 cm 609.7 mm 2 ft |
| Latime Ecran | 20.7 in 52.6 cm 525.7 mm 1.72 ft |
20.92 in 53.1 cm 531.36 mm 1.74 ft |
| Inaltime Ecran | 11.64 in 29.6 cm 295.7 mm 0.97 ft |
11.77 in 29.9 cm 298.89 mm 0.98 ft |
| Producator Ecran | LG Display | AU Optronics |
| Tip Ecran | IPS | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.205 mm | 0.277 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 123 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.98 % | 79.06 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 120000000 : 1 | 5000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Screen Input Lag | 4 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | 6 ms |
| Timp Maxim de Raspuns | 18 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.61 in 4.1 cm 41 mm 0.13 ft |
2.26 in 5.7 cm 57.3 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 2.8 kg 6 lbs |
3.84 kg 8 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.31 in 54.1 cm 541.3 mm 1.78 ft |
22.35 in 56.8 cm 567.6 mm 1.86 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.57 in 42.1 cm 420.9 mm 1.38 ft |
15.8 in 40.1 cm 401.2 mm 1.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.48 in 19 cm 190 mm 0.62 ft |
9.76 in 24.8 cm 248 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 3.47 kg 8 lbs |
5.43 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DVI-D Dual Link 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) | DDC/CI Flicker-free technology Super Resolution+ HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 6-Axis Control Black Stabilizer |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.31 in 54.1 cm 541.3 mm 1.78 ft |
22.35 in 56.8 cm 567.6 mm 1.86 ft |
| Inaltime Carcasa | 12.85 in 32.6 cm 326.4 mm 1.07 ft |
13.93 in 35.4 cm 353.9 mm 1.16 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 178 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 178 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 6 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 85 Hz | 56 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 120 kHz | 30 kHz - 160 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable - mini-DP to DP | D-sub cable DVI-D cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CCC CE EMC CEL Level 1 cETLus ENERGY STAR 7.0 Epeat Silver ErP eStandby FCC Class B ICES-003 PSE REACH SVHC List & DoC RoHS Green BOM VCCI WEEE |
CE ENERGY STAR FCC Class B TCO Displays 6.0 TÜV/GS UL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 35 °C 50 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % |
| ViewSonic VX2478-smhd | LG 24GM77-B |