0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | ViewSonic VP3268a-4K | Gigabyte M27U |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2023 |
| Brand | ViewSonic | Gigabyte |
| Model | VP3268a-4K | M27U |
| Alias | ColorPro VP3268a-4K | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.66 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.31 mm 2.29 ft |
23.47 in 59.6 cm 596.16 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.23 mm 1.29 ft |
13.2 in 33.5 cm 335.34 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Lut | 3D LUT 14 bits |
|
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.16 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.43 % | 87.49 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Edge LED (Local Dimming) |
| DCI P3 | 95% | |
| sRGB | 100 % | 129 % |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 680 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1300 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 3.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 3.1 ms |
| Timp Maxim de Raspuns | 6.7 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.09 in 5.3 cm 53 mm 0.17 ft |
2.37 in 6 cm 60.3 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 6.8 kg 15 lbs |
4.56 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
24.24 in 61.6 cm 615.67 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19.92 in 50.6 cm 506.08 mm 1.66 ft |
15.26 in 38.8 cm 387.65 mm 1.27 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.43 in 26.5 cm 265 mm 0.87 ft |
7.62 in 19.4 cm 193.63 mm 0.64 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.7 kg 24 lbs |
6.48 kg 14 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.2 (Type-B; upstream) 1 x Ethernet RJ45 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; 90W; DP Alt Mode) |
3 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream) 2 x HDMI 2.1 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (HBR3; DSC) 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 18W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; 5 Gbps; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 3W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Low Blue Light Picture-by-Picture Simulation Mode Picture-in-Picture Pantone Validated 4-side frameless design Split Screen Color Blindness Mode SuperClear IPS technology |
Flicker-free technology GameAssist (Aim Stabilizer / Crosshair / Alignment / Dashboard / Black Equalizer / Timer / Counter / Auto-Update) SuperSpeed IPS Low Blue Light Picture-by-Picture OSD Sidekick KVM Switch 6-axis color control Picture-in-Picture AMD FreeSync Premium Pro Smart OD |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
24.24 in 61.6 cm 615.67 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.14 in 41 cm 410 mm 1.35 ft |
14.61 in 37.1 cm 371.15 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 60 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 60 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 75 Hz | 48 Hz - 160 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 135 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Audio cable HDMI cable USB Type-C cable USB Type-A to Type-B cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CCC CECP CE CE EMC CEC China RoHS China Energy Label cTUVus EAC Energy Star EPEAT ErP FCC-B ICES003 Mexico Energy NOM REACH RoHS UkrSEPRO WEEE |
Eyesafe certified TÜV Rheinland Flicker-free certified TÜV Rheinland Low Blue Light certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 40 % |
| ViewSonic VP3268a-4K | Gigabyte M27U |