0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | ViewSonic VA2215-H | ViewSonic VX2409 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2014 |
| Brand | ViewSonic | ViewSonic |
| Model | VA2215-H | VX2409 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 22" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 21.5 in 54.6 cm 546.1 mm 1.79 ft |
23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
| Latime Ecran | 18.84 in 47.9 cm 478.656 mm 1.57 ft |
20.52 in 52.1 cm 521.28 mm 1.71 ft |
| Inaltime Ecran | 10.25 in 26 cm 260.28 mm 0.85 ft |
11.54 in 29.3 cm 293.22 mm 0.96 ft |
| Producator Ecran | Innolux | |
| Tip Ecran | VA | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.248 mm | 0.272 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 102 ppi | 93 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.79 % | 85.18 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 104 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | 20000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.5 in 3.8 cm 38 mm 0.12 ft |
0.15 in 0.4 cm 3.77 mm 0.01 ft |
| Greutate Carcasa | 2 kg 4 lbs |
2.9 kg 6 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 19.37 in 49.2 cm 492 mm 1.61 ft |
21.67 in 55 cm 550.3 mm 1.81 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 14.84 in 37.7 cm 377 mm 1.24 ft |
15.12 in 38.4 cm 384.1 mm 1.26 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.4 in 18.8 cm 188 mm 0.62 ft |
8.46 in 21.5 cm 215 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 2.4 kg 5 lbs |
3.6 kg 8 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x D-sub (15-pin) |
1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Low Blue Light ViewMode SuperClear VA Adaptive-Sync technology Eco Mode |
Flicker-free technology Blue Light Filter EcoModes |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 19.37 in 49.2 cm 492 mm 1.61 ft |
21.67 in 55 cm 550.3 mm 1.81 ft |
| Inaltime Carcasa | 11.1 in 28.2 cm 282 mm 0.93 ft |
12.84 in 32.6 cm 326.1 mm 1.07 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 3 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 50 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 24 kHz - 86 kHz | 24 kHz - 82 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | D-sub cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CE CE EMC CEC cTUVus EAC Energy Star EPEAT ErP FCC-B ICES003 Mexico Energy NOM REACH RoHS UkrSEPRO UKCA WEEE |
CB CCC CE CEL Level 1 CU EAC ENERGY STAR 6.0 EMC ErP eStandby FCC Class B RoHS VCCI WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | 20 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 85 % | 5 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | 3000 |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 | 12000 |
| ViewSonic VA2215-H | ViewSonic VX2409 |