0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 75C835 | Hisense 75U9GQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | TCL | Hisense |
| Seria Modelului | C835 | U9GQ |
| Model | 75C835 | 75U9GQ |
| Alias | 75C835X1 | 75U96GQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 75" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
| Latime Ecran | 64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
| Inaltime Ecran | 36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 59 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 96.18 % | 90.6 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Mini LED |
| DCI P3 | 97% | 96% |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 500 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 3000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision Dolby Vision IQ HLG (Hybrid Log Gamma) PQ10 |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.73 in 6.9 cm 69.3 mm 0.23 ft |
2.76 in 7 cm 70 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 33.8 kg 74 lbs |
44.7 kg 98 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 65.76 in 167 cm 1670.3 mm 5.48 ft |
66.1 in 167.9 cm 1679 mm 5.51 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 40.55 in 103 cm 1030 mm 3.38 ft |
40.31 in 102.4 cm 1024 mm 3.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.56 in 31.9 cm 319 mm 1.05 ft |
12.64 in 32.1 cm 321 mm 1.05 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 36.8 kg 81 lbs |
53.7 kg 118 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed Titanium | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | NovaTek NT72671D |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | ARM Mali-G51 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 4 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In (Video + L/R) (mini) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | 1 x 2 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV (Android 11) | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | YouTube MultiView 2.0 UHD SR Neural Networks Quantum Dot Color AMD FreeSync Premium Pro MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Mega Dynamic Contrast Netflix Micro Dimming (2304 software zones) Apple Airplay 2 Game Center Backlight Demura technology Dual Display IMAX Enhanced Game Master Pro Motion Clarity Pro Disney+ UHD Upscaling Prime Video Apple TV+ 3-sided bezelless design Google Assistant Far-Field Voice interaction Alexa Game Bar |
Voice Command AI Scene Recognition Ultra Dimming UHD Premium Ultra Motion Alexa MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Filmmaker Mode Google Assistant Quantum Dot Color Noise Reduction Ultra Viewing Angle Game Mode Pro Full-Array Local Dimming Pro AI 4K upscaling PVR IMAX Enhanced AI Picture Optimization (AI PQ) Light Sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 65.76 in 167 cm 1670.3 mm 5.48 ft |
66.1 in 167.9 cm 1679 mm 5.51 ft |
| Inaltime Carcasa | 37.54 in 95.4 cm 953.5 mm 3.13 ft |
39.65 in 100.7 cm 1007 mm 3.3 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 600 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Picture Criteria Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 4200 | 3300 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control - RC902V1+RC802NU1 | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TÜV Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 10 % - 70 % |
| TCL 75C835 | Hisense 75U9GQ |