0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 75C728 | LG 27UL550 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | C728 | |
| Model | 75C728 | 27UL550 |
| Alias | 27UL550-W | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.29 % | 86.66 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 93% | |
| sRGB | 98 % | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | 5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.54 in 9 cm 90 mm 0.3 ft |
1.81 in 4.6 cm 46 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 26 kg 57 lbs |
4.4 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 65.79 in 167.1 cm 1671 mm 5.48 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 40.31 in 102.4 cm 1024 mm 3.36 ft |
18.19 in 46.2 cm 462 mm 1.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 14.33 in 36.4 cm 364 mm 1.19 ft |
9.06 in 23 cm 230 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 26.7 kg 59 lbs |
6 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed aluminum | White, Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Realtek RTD2851 | |
| Procesor | MediaTek MT9615 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 11 with TCL TV+ 3.x UI | |
| Caracteristici Speciale | Prime Video YouTube Alexa Multi Visual Motion Clarity Supreme PVR Netflix Chromecast built-in Home Entertainment Center Game Master Pro Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Low Input Lag Noise Reduction Game Mode Quantum Dot Color ECO Energy Efficiency 4K HDR Pro MagiConnect Hands-free Voice Control 2.0 HDR Premium Home Control Center |
Black Stabilizer Blue Light Filter Dynamic Action Sync HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Flicker-free technology DDC/CI 6-Axis Control Super Resolution+ AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 65.79 in 167.1 cm 1671 mm 5.48 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 37.87 in 96.2 cm 962 mm 3.16 ft |
14.61 in 37.1 cm 371 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 61 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | C-Tick CCC CECP CEL cUL ENERGY STAR 7.0 Epeat Gold ErP FCC Class B KC RoHS Compliant TÜV/GS VCCI |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 75C728 | LG 27UL550 |