0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 65C835 | LG OLED65A16LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | C835 | A1 |
| Model | 65C835 | OLED65A16LA |
| Alias | 65C835X1 | OLED65A19LA OLED65A13LA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.18 % | 95.44 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | |
| DCI P3 | 97% | 97% |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 500 cd/m² |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 7 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision Dolby Vision IQ HLG (Hybrid Log Gamma) PQ10 |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 23 kg 51 lbs |
23.7 kg 52 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.55 in 90.3 cm 903 mm 2.96 ft |
35.08 in 89.1 cm 891 mm 2.92 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.56 in 31.9 cm 319 mm 1.05 ft |
10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 26 kg 57 lbs |
24 kg 53 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed Titanium | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV (Android 11) | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | YouTube MultiView 2.0 UHD SR Neural Networks Quantum Dot Color AMD FreeSync Premium Pro MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Mega Dynamic Contrast Netflix Micro Dimming (2304 software zones) Apple Airplay 2 Game Center Backlight Demura technology Dual Display IMAX Enhanced Game Master Pro Motion Clarity Pro Disney+ UHD Upscaling Prime Video Apple TV+ 3-sided bezelless design Google Assistant Far-Field Voice interaction Alexa Game Bar |
Prime Video Magic Explorer Perfect Black Next Picks AI Picture Infinite Contrast Image Enhancing Magic Tap Intelligent Voice Recognition Alexa Ultra Luminance Pro Youtube TV Game Optimizer Apple Homekit Cinema HDR HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant LG ThinQ AI Apple TV Wide Viewing Angle Perfect Color Netflix True Color Accuracy Apple Airplay 2 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
| Caracteristici Extra | Picture on Metal Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.83 in 83.4 cm 834 mm 2.74 ft |
32.68 in 83 cm 830 mm 2.72 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control - RC902V1+RC802NU1 | Magic remote control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| TCL 65C835 | LG OLED65A16LA |