0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 65C825 | Sony XBR-65A9F |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | TCL | Sony |
| Seria Modelului | C825 | A9F |
| Model | 65C825 | XBR-65A9F |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | CSOT | LG Display |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.9 % | 94.87 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | 99% |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 6000 : 1 | 1200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | 25 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 6.5 ms | 1 ms |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.99 in 7.6 cm 76 mm 0.25 ft |
3.39 in 8.6 cm 86.1 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 27.2 kg 60 lbs |
27.2 kg 60 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.63 in 90.5 cm 905 mm 2.97 ft |
32.76 in 83.2 cm 832 mm 2.73 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.42 in 29 cm 290 mm 0.95 ft |
12.6 in 32 cm 320 mm 1.05 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 29.3 kg 64 lbs |
35.6 kg 78 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed aluminium | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | MediaTek MT5893 |
| Procesor | Cortex-A73 | ARM Cortex-A73 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | 1500 |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | ARM Mali-G71 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | 4 |
| Stocare Interna | 32 | 16 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | Yes | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x RS232 (C) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x IR Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | 2 x 13W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 30 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 11 with TCL TV+ 3.x UI | Android 8.0 Oreo |
| Caracteristici Speciale | Prime Video YouTube Quantum Dot Color AMD FreeSync technology Multi Visual Motion Clarity Pro Privacy Safety Guard Netflix Chromecast built-in IMAX Enhanced ECO Energy Efficiency Game Mode MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Low Input Lag Noise Reduction Game Master Pro PVR Dynamic Brightness Adaptive Content MagiConnect Google Assistant Adaptive Brightness Hands-free Voice Control 2.0 |
S-Force Front Surround sound ClearAudio+ PVR Precision Color Mapping Triluminos Display S-Force Front Surround sound Clear Phase Speaker Live Color Technology Dynamic Contrast Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Pixel Contrast Booster Object-based HDR remaster Super Bit mapping 4K HDR Dual Database Processing Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Object-based Super Resolution Image Processor - X1 Ultimate BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.93 in 144.6 cm 1446 mm 4.74 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 34.76 in 88.3 cm 883 mm 2.9 ft |
32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 4200 | 1700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | IR extender cable Remote control - RMF-TX220U |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 65C825 | Sony XBR-65A9F |