0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 65C735 | LG 49NANO816NA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2020 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | C735 | Nano81 |
| Model | 65C735 | 49NANO816NA |
| Alias | 65C735X1 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.34 % | 92.46 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED (Local Dimming) |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.15 in 8 cm 80 mm 0.26 ft |
2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 18.2 kg 40 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.24 in 89.5 cm 895 mm 2.94 ft |
27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.36 in 31.4 cm 314 mm 1.03 ft |
10.35 in 26.3 cm 263 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.3 kg 42 lbs |
15.5 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed Titanium | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
1 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV with Amati UI (Android 11) | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Game Bar Quantum Dot Color PVR / Timeshift UHD AI Super Resolution Game Master Micro Dimming (2304 zones) Google Assistant Low Input Lag Noise Reduction Motion Clarity Pro YouTube Hands-free Voice Control 2.0 Game Mode AMD FreeSync Premium Netflix Mega Dynamic Contrast Chromecast built-in MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Nano Color Ultra Luminance True Color Accuracy Active HDR Image processor - Quad-Core Processor 4K Image Enhancing Nano Cell Display LG Local Contrast Advanced Color Enhancer HDR Dynamic Tone Mapping Apple Airplay2 Auto Genre Selection Intelligent Voice Recognition HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Apple Homekit Wide Viewing Angle Sharpness Enhancer Amazon Alexa 2-step noise reduction Home Dashboard Filmmaker Mode 4K Upscaler Google Assistant |
| Caracteristici Extra | NanoCell Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.76 in 83.2 cm 832 mm 2.73 ft |
25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls | Magic Remote Control - MR20 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| TCL 65C735 | LG 49NANO816NA |