0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 55EC780 | LG 65UN73006LА |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | EC78 | UN73 |
| Model | 55EC780 | 65UN73006LА |
| Alias | 55EC780X1 | 65UN73006 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.77 % | 92.3 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10+ HDR Pro Dolby Vision |
HDR10 Pro HLG Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
3.46 in 8.8 cm 87.8 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 12.2 kg 27 lbs |
21.3 kg 47 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.9 in 124.2 cm 1242 mm 4.07 ft |
57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
35.83 in 91 cm 910 mm 2.99 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.66 in 22 cm 220 mm 0.72 ft |
10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.4 kg 27 lbs |
21.6 kg 48 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA 1.5 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (b; HDCP 2.2) 1 x HDMI 2.0 (b; HDCP 2.2; MHL; ARC) 1 x RCA Video In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 4 x 13W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Picture noise reduction Wide Color Gamut Game mode / Film Mode / Sports mode Google Assistant |
Wide Viewing Angle LG ThinQ AI True Color Accuracy Sharpness Enhancer 4K Upscaler Instant Game Response Image Enhancing Light Sensor Intelligent Voice Recognition Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Alexa Dynamic Color Home Dashboard HDR Effect LG Local Contrast Apple AirPlay 2 Voice command PVR via USB Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Active HDR Google Assistant |
| Caracteristici Extra | Remote control - RC602S6+RC802N6 | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.9 in 124.2 cm 1242 mm 4.07 ft |
57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.74 in 73 cm 730 mm 2.4 ft |
33.46 in 85 cm 850 mm 2.79 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - AN-MR20GA | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 25 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| TCL 55EC780 | LG 65UN73006LА |