0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 55C825 | Hisense 55A6H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | TCL | Hisense |
| Seria Modelului | C825 | A6H |
| Model | 55C825 | 55A6H |
| Alias | 55A66H 55A63H |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.43 % | 93.96 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | 20 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 6.5 ms | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.99 in 7.6 cm 76 mm 0.25 ft |
2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
| Greutate Carcasa | 17.8 kg 39 lbs |
11.3 kg 25 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.39 in 77.2 cm 772 mm 2.53 ft |
30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.04 in 25.5 cm 255 mm 0.84 ft |
12.05 in 30.6 cm 306 mm 1 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20 kg 44 lbs |
12.5 kg 28 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed aluminium | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | NovaTek NT72671D |
| Procesor | Cortex-A73 | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | ARM Mali-G51 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | Yes | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | 2 x 8W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 11 with TCL TV+ 3.x UI | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | Prime Video YouTube Quantum Dot Color AMD FreeSync technology Multi Visual Motion Clarity Pro Privacy Safety Guard Netflix Chromecast built-in IMAX Enhanced ECO Energy Efficiency Game Mode MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Low Input Lag Noise Reduction Game Master Pro PVR Dynamic Brightness Adaptive Content MagiConnect Google Assistant Adaptive Brightness Hands-free Voice Control 2.0 |
Alexa Depth Enhancer Smooth Motion Google Assistant Netflix YouTube Ultra Dimming MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Disney+ AI 4K upscaling Voice command Precision Color AI Picture Optimisation Prime Video |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 29.53 in 75 cm 750 mm 2.46 ft |
27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 200 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1500 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 10 % - 70 % |
| TCL 55C825 | Hisense 55A6H |