0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 55C728 | LG OLED42C2PUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | C728 | C2 |
| Model | 55C728 | OLED42C2PUA |
| Alias | 55C728X1 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 42" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
41.73 in 106 cm 1060 mm 3.48 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
36.37 in 92.4 cm 923.87 mm 3.03 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
20.46 in 52 cm 519.677 mm 1.7 ft |
| Producator Ecran | CSOT | LG Display |
| Tip Ecran | VA | OLED evo |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.241 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 106 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.21 % | 95.4 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 93% | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 6.5 ms | 1 ms |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.19 in 8.1 cm 81 mm 0.27 ft |
1.62 in 4.1 cm 41.1 mm 0.13 ft |
| Greutate Carcasa | 14.4 kg 32 lbs |
9 kg 20 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
22.72 in 57.7 cm 577 mm 1.89 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.89 in 30.2 cm 302 mm 0.99 ft |
6.69 in 17 cm 170 mm 0.56 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.7 kg 32 lbs |
9.3 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed aluminum | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9615 | |
| Procesor | Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1600 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 2EE MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 550 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | Yes | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9.5W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 11 with TCL TV+ 3.x UI | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Prime Video YouTube Alexa Multi Visual Motion Clarity Supreme PVR Netflix Chromecast built-in Home Entertainment Center Game Master Pro Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Low Input Lag Noise Reduction Game Mode Quantum Dot Color ECO Energy Efficiency 4K HDR Pro MagiConnect Hands-free Voice Control 2.0 HDR Premium Home Control Center |
Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Youtube Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ NVIDIA GeForce Now |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
21.26 in 54 cm 540 mm 1.77 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | Magic remote control - MR22GN (NFC) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| TCL 55C728 | LG OLED42C2PUA |