0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 55C725 | Philips 55PUS9206/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | TCL | Philips |
| Seria Modelului | C725 | 9206 |
| Model | 55C725 | 55PUS9206/12 |
| Alias | 55PUS9206 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.21 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 93% | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.19 in 8.1 cm 81 mm 0.27 ft |
|
| Greutate Carcasa | 14.4 kg 32 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.12 in 76.5 cm 765 mm 2.51 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 11.81 in 30 cm 300 mm 0.98 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 14.7 kg 32 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Brushed Silver | |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Realtek RTD2851 | |
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1300 | |
| Placa Video | ARM Mali-G31 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | 16 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x Antenna (RF) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 2 x HDMI 2.1 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 30 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 11 with TCL TV UI | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | YouTube Game Master PVR Prime Video Quantum Dot Color Game Mode Micro Dimming - 1296 zones Hands-free Voice Control 2.0 MagiConnect Noise Reduction Motion Clarity Pro UHD AI Super Resolution Low Input Lag Google Assistant Alexa Netflix Mega Contrast Chromecast built-in MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Voice Command Netflix Ultra Resolution SimplyShare Ambilight Game Mode ISF Colour Management HbbTV Perfect Natural Motion Light sensor Ambilight Lounge Mode CalMAN Ready Ambilight wall color adaptive AMD FreeSync Premium Google Assistant Disney+ Micro Dimming Pro Ambi Wakeup/Sleep USB Recording (PVR) Rakuten TV YouTube Ambilight Music AI PG mode Eco Mode Alexa Ambilight+Hue 4-sided Amazon Prime TV |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 55C725 | Philips 55PUS9206/12 |