0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 50C715 | AOC 27E1H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2018 |
| Brand | TCL | AOC |
| Seria Modelului | C71 | |
| Model | 50C715 | 27E1H |
| Alias | 50C715X1 50C711 50AC710 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | Innolux | |
| Tip Ecran | MVA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.04 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| DCI P3 | 93% | |
| sRGB | 99 % | |
| NTSC 1953 | 78 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 20000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 9 ms | 5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) PQ10 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.95 in 7.5 cm 75 mm 0.25 ft |
|
| Greutate Carcasa | 10.2 kg 22 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.86 in 111.4 cm 1114 mm 3.65 ft |
24.72 in 62.8 cm 627.9 mm 2.06 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.52 in 69.9 cm 699 mm 2.29 ft |
18.06 in 45.9 cm 458.79 mm 1.51 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.63 in 27 cm 270 mm 0.89 ft |
8.01 in 20.4 cm 203.54 mm 0.67 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.4 kg 23 lbs |
3.1 kg 7 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Titan | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | RealTek RTD2851 | |
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-470 MP | |
| Nuclee Placa Video | 3 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (b) 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Video Component In 3.5 mm jack (CVBS) 2 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | |
| Caracteristici Speciale | Disney+ Voice command UHD Upscaling Wide Color Gamut Dimming Pro Picture-in-Picture Game Mode IPQ 2.0 Engine UHD Premium Color Extender Quantum Dot Color HbbTV 2.0.2 Google Assistant Alexa TCL AI-IN Mega Dynamic Contrast Amazon Prime Video Noise Reduction |
Low Blue Light Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.86 in 111.4 cm 1114 mm 3.65 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 3.5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21.5 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 83 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2400 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control - RC802N4 | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | CE EAC ENERGY STAR 7.0 FCC Class B RoHS TCO Certified Displays TÜV/GS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 50C715 | AOC 27E1H |