0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 43P615 | Samsung UA78JS9500 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | TCL | Samsung |
| Seria Modelului | P615 / P61 | JS9500 |
| Model | 43P615 | UA78JS9500 |
| Alias | 43P615X1 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 78" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
77.56 in 197 cm 1970 mm 6.46 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
67.6 in 171.7 cm 1717 mm 5.63 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
38.02 in 96.6 cm 965.815 mm 3.17 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 4200 | |
| Producator Ecran | Innolux | Samsung |
| Tip Ecran | VA | SVA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.447 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 57 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.81 % | 94.44 % |
| Sursa Iluminare | LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 92% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 2000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 25 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 6.5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Glossy |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | Yes |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
6.06 in 15.4 cm 153.8 mm 0.5 ft |
| Greutate Carcasa | 7.5 kg 17 lbs |
47.3 kg 104 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.19 in 97 cm 970 mm 3.18 ft |
68.67 in 174.4 cm 1744.2 mm 5.72 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
42.76 in 108.6 cm 1086 mm 3.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.28 in 18.5 cm 185 mm 0.61 ft |
15.2 in 38.6 cm 386.2 mm 1.27 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.6 kg 17 lbs |
51.1 kg 112 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Hawk-P | |
| Procesor | 4x ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 8 |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-470 MP3 | |
| Nuclee Placa Video | 3 | |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-T |
| Camera Web Integrata | No | Yes |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (b) 1 x Satellite In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x IR Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 20W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 15 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | Tizen |
| Caracteristici Speciale | Disney+ HbbTV 2.0.2 YouTube Micro Dimming Pro Prime Video Netflix IPQ 2.0 Engine 4K Upscaling PVR/Timeshift Amazon Prime TCL AI-IN |
Ultra Clean View Auto Motion Plus Smart View 2.0 SUHD Remastering Engine Voice command UHD Upscaling BD Wise Plus Picture-in-Picture Light sensor Motion control Smart Evolution Precision Black Pro Ultra Clear Pro Micro Dimming - UHD dimming with 150 zones Extended PVR Anynet+ (HDMI-CEC) PurColor Nano Crystal Color Auto Depth Enhancer Peak Illuminator Ultimate |
| Caracteristici Extra | Fan | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.19 in 97 cm 970 mm 3.18 ft |
68.67 in 174.4 cm 1744.2 mm 5.72 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.52 in 57.2 cm 572 mm 1.88 ft |
39.63 in 100.7 cm 1006.7 mm 3.3 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Clear Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 1500 | 1200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | CMR |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control - RC802N4 | One Connect Box One connect cable Remote control - TM1240A Smart remote control - TM1580A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 95 % |
| TCL 43P615 | Samsung UA78JS9500 |