0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 43C635 | LG 42LB670V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2014 |
| Brand | TCL | LG |
| Seria Modelului | C635 | LB670 |
| Model | 43C635 | 42LB670V |
| Alias | 43C635X1 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 42" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
42.01 in 106.7 cm 1067 mm 3.5 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
40.93 in 104 cm 1039.68 mm 3.41 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
20.55 in 52.2 cm 521.96 mm 1.71 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.483 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 46 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.22 % | 102.53 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | 1400 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | 8 ms |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | Yes |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.13 in 8 cm 79.5 mm 0.26 ft |
2.17 in 5.5 cm 55.1 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 8.3 kg 18 lbs |
9.7 kg 21 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 37.72 in 95.8 cm 958.1 mm 3.14 ft |
37.33 in 94.8 cm 948.2 mm 3.11 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.02 in 61 cm 610 mm 2 ft |
23.89 in 60.7 cm 606.9 mm 1.99 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
8.3 in 21.1 cm 210.9 mm 0.69 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.4 kg 18 lbs |
10.1 kg 22 lbs |
| Culoare Carcasa | Brushed Silver | Black |
| Hardware | ||
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 2 |
| Frecventa Procesor | 1300 | |
| Placa Video | ARM Mali-G31 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-C DVB-T2 DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x HDMI 2.1 (4:2:2) 1 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x Antenna (RF) (female) |
3 x HDMI 1.4 (ARC; CEC; MHL 2.0) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x CI+ 1.3 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x SCART 3 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Ethernet RJ45 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 12W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV (Android 11) | webOS |
| Caracteristici Speciale | Game Bar Quantum Dot Color PVR / Timeshift Wide Color Gamut Game Master Micro Dimming (2040 zones) Google Assistant Low Input Lag Noise Reduction Motion Clarity Pro YouTube Hands-free Voice Control 2.0 Game Mode Chromecast built-in Netflix Mega Dynamic Contrast Dual Line Gate MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Dynamic Clear White Dynamic Colour Enhancer Tru Black Control Local Dimming PVR Tru Colour Generator Picture Wizard III HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Active Noise Reduction Voice commander SIMPLINK (HDMI CEC) Clear Voice II Triple XD Engine |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 37.72 in 95.8 cm 958.1 mm 3.14 ft |
37.33 in 94.8 cm 948.2 mm 3.11 ft |
| Inaltime Carcasa | 21.73 in 55.2 cm 552 mm 1.81 ft |
21.98 in 55.8 cm 558.2 mm 1.83 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Clarity Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote controls | 2 x 3D passive glasses - AG-F310 Magic remote control - AN-MR500 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 43C635 | LG 42LB670V |