0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 40ES560 | Samsung C27F390FH |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2016 |
| Brand | TCL | Samsung |
| Seria Modelului | S56 | |
| Model | 40ES560 | C27F390FH |
| Alias | C27F390FHN LC27F390FHN C27F390FHU LC27F390FHU |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 40" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 40 in 101.6 cm 1016 mm 3.33 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 34.86 in 88.6 cm 885.521 mm 2.91 ft |
23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 19.61 in 49.8 cm 498.105 mm 1.63 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | SVA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.461 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 55 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.01 % | 87.81 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| sRGB | 93 % | |
| Adobe RGB 1998 | 68 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 270 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 5 ms | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.95 in 7.5 cm 75 mm 0.25 ft |
3.72 in 9.4 cm 94.4 mm 0.31 ft |
| Greutate Carcasa | 3.6 kg 8 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.63 in 90.5 cm 905 mm 2.97 ft |
24.52 in 62.3 cm 622.9 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 22.64 in 57.5 cm 575 mm 1.89 ft |
18.21 in 46.3 cm 462.5 mm 1.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.32 in 18.6 cm 186 mm 0.61 ft |
9.75 in 24.8 cm 247.7 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.4 kg 10 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-S2 DVB-C DVB-T DVB-S |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x S/PDIF 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ |
1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo | |
| Caracteristici Speciale | Mega Dynamic Contrast Micro Dimming Pure Image Ultra Picture Noise Reduction Color Extender HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Samsung MagicBright Samsung MagicUpscale Low Blue Light AMD FreeSync technology Eco Saving Plus |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.63 in 90.5 cm 905 mm 2.97 ft |
24.52 in 62.3 cm 622.9 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 20.63 in 52.4 cm 524 mm 1.72 ft |
14.47 in 36.8 cm 367.6 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 56 Hz - 72 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 81 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control - RC802N1 | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 40ES560 | Samsung C27F390FH |