0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | TCL 40ES560 | Philips 43PUS7304/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2019 |
| Brand | TCL | Philips |
| Seria Modelului | S56 | 7300 |
| Model | 40ES560 | 43PUS7304/12 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 40" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 40 in 101.6 cm 1016 mm 3.33 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 34.86 in 88.6 cm 885.521 mm 2.91 ft |
37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 19.61 in 49.8 cm 498.105 mm 1.63 ft |
20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.461 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 55 ppi | 104 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.01 % | 90.82 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 270 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10+ Dolby Vision |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.95 in 7.5 cm 75 mm 0.25 ft |
2.93 in 7.5 cm 74.5 mm 0.24 ft |
| Greutate Carcasa | 9.4 kg 21 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.63 in 90.5 cm 905 mm 2.97 ft |
37.95 in 96.4 cm 964 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 22.64 in 57.5 cm 575 mm 1.89 ft |
23.39 in 59.4 cm 594.1 mm 1.95 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.32 in 18.6 cm 186 mm 0.61 ft |
7.48 in 19 cm 190.1 mm 0.62 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.4 kg 25 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5887 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | 5 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-S2 DVB-C DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x S/PDIF 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x Video Component In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.3 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | Mega Dynamic Contrast Micro Dimming Pure Image Ultra Picture Noise Reduction Color Extender HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
Light sensor Micro Dimming Pro Wide Color Gamut P5 Perfect Picture Engine Simply Share Pixel Precise Ultra HD MultiRoom Client and Server Ambilight 3-sided Ultra Resolution HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.63 in 90.5 cm 905 mm 2.97 ft |
37.95 in 96.4 cm 964 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 20.63 in 52.4 cm 524 mm 1.72 ft |
22.41 in 56.9 cm 569.3 mm 1.87 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | 1700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PPI | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control - RC802N1 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| TCL 40ES560 | Philips 43PUS7304/12 |