0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-75X93J | TCL 75R617 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Sony | TCL |
| Seria Modelului | X93J / X94J | R6 |
| Model | XR-75X93J | 75R617 |
| Alias | XR-75X94J | 75R615 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 75" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
| Latime Ecran | 64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
| Inaltime Ecran | 36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 59 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.07 % | 94.53 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.87 in 7.3 cm 73 mm 0.24 ft |
3.5 in 8.9 cm 88.9 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 33.3 kg 73 lbs |
35.5 kg 78 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 66.1 in 167.9 cm 1678.94 mm 5.51 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 40.71 in 103.4 cm 1034 mm 3.39 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 15.9 in 40.4 cm 403.86 mm 1.33 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 36 kg 79 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 3.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Ethernet RJ45 1 x Antenna (RF) (female) |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Roku TV |
| Caracteristici Speciale | XR Contrast Booster 5 XR Super Resolution XR Smoothing Apple HomeKit XR 4K Upscaling Voice command XR Picture XR Clarity Bravia Core Light Sensor Dual Database Processing Dynamic Contrast Enhancer Pixel Contrast Booster Live Color Technology XR HDR Remaster Dynamic Backlight Control XR Triluminos Pro XR Motion Clarity Chromecast Built-in Alexa Netflix Calibrated Mode Google Assistant Apple AirPlay IMAX Enhanced |
HDR Pro Gamma iPQ Engine Wide Color Gamut Contrast Control Zones HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 65.94 in 167.5 cm 1675 mm 5.5 ft |
66.1 in 167.9 cm 1678.94 mm 5.51 ft |
| Inaltime Carcasa | 37.87 in 96.2 cm 962 mm 3.16 ft |
38 in 96.5 cm 965.2 mm 3.17 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Clear Motion Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | CMI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control - RC280 (75R615) Remote control - RC580 (75R617) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Sony XR-75X93J | TCL 75R617 |