0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-65X95J | Samsung QE65Q900R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Sony | Samsung |
| Seria Modelului | X95J | Q900R |
| Model | XR-65X95J | QE65Q900R |
| Alias | GQ65Q900RGLXZG QE65Q900RATXXC |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 7680 x 4320 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.186 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 137 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.26 % | 94.5 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| Rec.2020 | 72 | |
| Luminozitate | 600 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 3000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3500 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 17 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 3 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HDR 3000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.6 in 6.6 cm 66 mm 0.22 ft |
1.38 in 3.5 cm 35.1 mm 0.12 ft |
| Greutate Carcasa | 27.5 kg 61 lbs |
28.7 kg 63 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.81 in 144.3 cm 1443 mm 4.73 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452.2 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 33.39 in 84.8 cm 848 mm 2.78 ft |
35.36 in 89.8 cm 898.2 mm 2.95 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.31 in 33.8 cm 338 mm 1.11 ft |
12 in 30.5 cm 304.8 mm 1 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 28.5 kg 63 lbs |
29.7 kg 65 lbs |
| Culoare Carcasa | Titanium Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC ATSC 3.0 Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 3 x USB 1 x RS232 (C) 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 2.0 (max 1 A) 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 10 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Tizen 4.0 |
| Caracteristici Speciale | X-Wide Angle XR Picture XR Triluminos Pro XR Super Resolution Apple HomeKit XR Clarity XR 4K Upscaling XR Motion Clarity XR HDR Remaster Auto Calibration with CalMAN Light Sensor Chromecast Built-in Dynamic Contrast Enhancer Voice command Live Color Technology XR Contrast Booster 10 Dual Database Processing X-Anti Reflection XR Smoothing X-Protection PRO Bravia Core Alexa Netflix Calibrated Mode Google Assistant Apple AirPlay IMAX Enhanced |
Auto Motion Plus Ultra Black 2.0 Elite Quantum Dot Color Voice command Contrast Enhancer Q Color Extended PVR Light sensor Q HDR Elite Q Contrast Elite HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Digital Clean View 8K AI Upscaling Q Engine Micro Supreme Dimming UHD Anynet+ (HDMI-CEC) Picture-in-Picture |
| Caracteristici Extra | Seamless Edge design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.81 in 144.3 cm 1443 mm 4.73 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452.2 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
32.93 in 83.6 cm 836.4 mm 2.74 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 60 mm 6 cm 2.3622 in 0.1969 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1890A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Sony XR-65X95J | Samsung QE65Q900R |