0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-65X95J | Hisense 65U8G AU |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Sony | Hisense |
| Seria Modelului | X95J | U8G |
| Model | XR-65X95J | 65U8G AU |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.26 % | 91.39 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.6 in 6.6 cm 66 mm 0.22 ft |
3.5 in 8.9 cm 89 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 27.5 kg 61 lbs |
23.9 kg 53 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.81 in 144.3 cm 1443 mm 4.73 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 33.39 in 84.8 cm 848 mm 2.78 ft |
36.5 in 92.7 cm 927 mm 3.04 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.31 in 33.8 cm 338 mm 1.11 ft |
13.58 in 34.5 cm 345 mm 1.13 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 28.5 kg 63 lbs |
25.1 kg 55 lbs |
| Culoare Carcasa | Titanium Silver | Black, Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC ATSC 3.0 Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 3 x USB 1 x RS232 (C) 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | X-Wide Angle XR Picture XR Triluminos Pro XR Super Resolution Apple HomeKit XR Clarity XR 4K Upscaling XR Motion Clarity XR HDR Remaster Auto Calibration with CalMAN Light Sensor Chromecast Built-in Dynamic Contrast Enhancer Voice command Live Color Technology XR Contrast Booster 10 Dual Database Processing X-Anti Reflection XR Smoothing X-Protection PRO Bravia Core Alexa Netflix Calibrated Mode Google Assistant Apple AirPlay IMAX Enhanced |
Alexa Full-Array Local Dimming Pro Quantum Dot Color Google Assistant Light Sensor Voice Command IMAX Enhanced Game Mode Pro AI 4K upscaling Low Blue Light AI Picture Optimization MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Caracteristici Extra | Seamless Edge design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.81 in 144.3 cm 1443 mm 4.73 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
34.06 in 86.5 cm 865 mm 2.84 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 60 mm 6 cm 2.3622 in 0.1969 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Smooth Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | SMR |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Sony XR-65X95J | Hisense 65U8G AU |