0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-65A80K | LG OLED65B26LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | A80K | B2 |
| Model | XR-65A80K | OLED65B26LA |
| Alias | XR-65A83K XR-65A84K |
OLED65B29LA OLED65B23LA OLED65B2RLA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | LG Display |
| Tip Ecran | OLED | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.82 % | 95.21 % |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.09 in 5.3 cm 53 mm 0.17 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 23 kg 51 lbs |
24 kg 53 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.01 in 144.8 cm 1448 mm 4.75 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 33.94 in 86.2 cm 862 mm 2.83 ft |
34.21 in 86.9 cm 869 mm 2.85 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.99 in 33 cm 330 mm 1.08 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.6 kg 54 lbs |
25 kg 55 lbs |
| Culoare Carcasa | Titanium Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Ethernet RJ45 1 x Antenna (RF) (female) |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 3 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV (Android 11) | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | XR Smoothing Voice command XR Picture XR OLED Contrast Pro Apple HomeKit Netflix Calibrated Mode Live Color Technology XR 4K Upscaling Pixel Contrast Booster Auto Calibration with CalMAN XR Triluminos Pro Dynamic Contrast Enhancer Auto HDR Tone Mapping Chromecast Built-in Light Sensor Google Assistant Rich Color Enhancer (A83K and A84K only) Bravia Core XR OLED Motion XR HDR Remaster XR Super Resolution Auto Genre Picture Mode Alexa IMAX Enhanced Creator Calibrated Mode Apple AirPlay Dual Database Processing |
Magic Explorer Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Intelligent Voice Recognition AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer / Game Dashboard Filmmaker Mode Home Dashboard Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Cinema HDR Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Face + Body + Object + Fore/Back Ground Effect Enhancing Ultra Luminance Pro Stadia Cloud Gaming Disney+ OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks (differ by region) LG Voice Search Perfect Color Infinite Contrast Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Gen 2 Dynamic Tone Mapping Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ Youtube NVIDIA GeForce Now |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.01 in 144.8 cm 1448 mm 4.75 ft |
57.05 in 144.9 cm 1449 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.91 in 83.6 cm 836 mm 2.74 ft |
32.76 in 83.2 cm 832 mm 2.73 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 42 mm 4.2 cm 1.6535 in 0.1378 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control - MR22GA |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony XR-65A80K | LG OLED65B26LA |