0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-55A80J EU | Sony KD-55AF9 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Sony | Sony |
| Seria Modelului | A80J | AF9 |
| Model | XR-55A80J EU | KD-55AF9 |
| Alias | XR-55A83J XR-55A84J |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | LG Display |
| Tip Ecran | OLED | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.21 % | 94.29 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| DCI P3 | 99% | |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | 800 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 8.7 ms | 20 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 2.7 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 13 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 32 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.09 in 5.3 cm 53 mm 0.17 ft |
3.39 in 8.6 cm 86.1 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 17.8 kg 39 lbs |
23.8 kg 52 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.94 in 73.5 cm 735 mm 2.41 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.99 in 33 cm 330 mm 1.08 ft |
12.6 in 32 cm 320 mm 1.05 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 30 kg 66 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Titanium Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | 16 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-S DVB-S2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x HDMI 2.1 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x 3.5 mm Audio Out |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x CI+ 1.3 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 13W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 5 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Android 8.0 Oreo |
| Caracteristici Speciale | XR Triluminos Pro XR HDR Remaster XR Smoothing XR Motion Clarity Apple HomeKit Voice command Rich Color Enhancer (A83J and A84J only) XR OLED Contrast XR 4K Upscaling Bravia Core Light Sensor Dual Database Processing Dynamic Contrast Enhancer Pixel Contrast Booster Live Color Technology XR Clarity Dynamic Backlight Control XR Super Resolution XR Picture Chromecast Built-in Alexa Netflix Calibrated Mode Google Assistant Apple AirPlay IMAX Enhanced |
S-Force Front Surround sound ClearAudio+ PVR Precision Color Mapping Triluminos Display S-Force Front Surround sound Clear Phase Speaker Live Color Technology Dynamic Contrast Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Pixel Contrast Booster Object-based HDR remaster Super Bit mapping 4K HDR Dual Database Processing Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Object-based Super Resolution Image Processor - X1 Ultimate BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 640 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | IR extender cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony XR-55A80J EU | Sony KD-55AF9 |