0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony XR-55A80J EU | Philips 58PUS8505/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Sony | Philips |
| Seria Modelului | A80J | 8505 |
| Model | XR-55A80J EU | 58PUS8505/12 |
| Alias | XR-55A83J XR-55A84J |
58PUS8555 58PUS8545 58PUS8535 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 58" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED | MVA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.331 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 76 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.21 % | 92.21 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 8.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 2.7 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.09 in 5.3 cm 53 mm 0.17 ft |
3.22 in 8.2 cm 81.9 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 17.8 kg 39 lbs |
17.9 kg 39 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.94 in 73.5 cm 735 mm 2.41 ft |
32.68 in 83 cm 830.1 mm 2.72 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.99 in 33 cm 330 mm 1.08 ft |
9.98 in 25.4 cm 253.6 mm 0.83 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21 kg 46 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Titanium Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5597 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | 16 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x HDMI 2.1 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x 3.5 mm Audio Out |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 5 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | XR Triluminos Pro XR HDR Remaster XR Smoothing XR Motion Clarity Apple HomeKit Voice command Rich Color Enhancer (A83J and A84J only) XR OLED Contrast XR 4K Upscaling Bravia Core Light Sensor Dual Database Processing Dynamic Contrast Enhancer Pixel Contrast Booster Live Color Technology XR Clarity Dynamic Backlight Control XR Super Resolution XR Picture Chromecast Built-in Alexa Netflix Calibrated Mode Google Assistant Apple AirPlay IMAX Enhanced |
Ambilight wall color adaptive Ambi Wakeup/Sunrise P5 Perfect Picture Engine Gen 1 HbbTV Lounge Mode Ultra Resolution Light sensor Game Mode Ambilight+Hue 3-sided Voice control remote control Micro Dimming Pro Ambilight Music Natural Motion |
| Caracteristici Extra | Philips PUS8555 - with chrome base and QWERTY remote control Philips PUS8545 - with a chrome base Philips PUS8535 - with QWERTY remote control |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
30.12 in 76.5 cm 765.1 mm 2.51 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Performance Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Sony XR-55A80J EU | Philips 58PUS8505/12 |