0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KDL-43WF665 | Samsung UE43AU8000 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2021 |
| Brand | Sony | Samsung |
| Seria Modelului | WF66 | AU8000 |
| Model | KDL-43WF665 | UE43AU8000 |
| Alias | UE43AU8005 UE43AU8000KXXU UE43AU8005KXXC GU43AU8079UXZGUE43AU8075 UE43U8075UXXC |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.49 mm | 0.494 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 52 ppi | 103 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.46 % | 92.19 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 7.8 kg 17 lbs |
8.4 kg 18 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.35 in 97.4 cm 974 mm 3.2 ft |
38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.72 in 62.8 cm 628 mm 2.06 ft |
23.63 in 60 cm 600.1 mm 1.97 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.55 in 26.8 cm 268 mm 0.88 ft |
7.68 in 19.5 cm 195.1 mm 0.64 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.2 kg 18 lbs |
8.9 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.3 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Smart TV | Tizen 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Clear Phase Speaker DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) S-Force Front Surround sound Dynamic Contrast Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) X-Reality Pro Frame Dimming Dynamic Backlight Control BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Live Color Technology ClearAudio+ PVR |
UHD Dimming Multiroom Link Tap View SmartThings Alexa InstaPort S (HDMI Quick Switch) Google Assistant PC on TV Mega Contrast Ambient Mode Digital Clean View Bixby ConnectShare Filmmaker mode Dynamic Crystal Colour Motion Xcelerator Brightness Detection TV Plus PVR Apple Airplay 2 3-side bezelless design Eco Sensor Contrast Enhancer Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Crystal Display |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | AirSlim Design |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.35 in 97.4 cm 974 mm 3.2 ft |
38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.52 in 57.2 cm 572 mm 1.88 ft |
22.04 in 56 cm 559.8 mm 1.84 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 10 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 86 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | 2200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Smart remote control - TM2180A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 65 °C -4 °F - 149 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Sony KDL-43WF665 | Samsung UE43AU8000 |