0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-75X80J | LG 27UL550 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | X80J | |
| Model | KD-75X80J | 27UL550 |
| Alias | KD-75X81J | 27UL550-W |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.76 % | 86.66 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| sRGB | 98 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.83 in 7.2 cm 72 mm 0.24 ft |
1.81 in 4.6 cm 46 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 31.6 kg 70 lbs |
4.4 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 66.38 in 168.6 cm 1686 mm 5.53 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 41.14 in 104.5 cm 1045 mm 3.43 ft |
18.19 in 46.2 cm 462 mm 1.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 16.14 in 41 cm 410 mm 1.35 ft |
9.06 in 23 cm 230 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6 kg 13 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Silver | White, Gray |
| Hardware | ||
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | |
| Caracteristici Speciale | Apple Airplay Apple Homekit Object-based HDR remaster Dynamic Contrast Enhancer Google Assistant Triluminos Pro Display Frame Dimming Chromecast built-in 4K X-Reality Pro Voice command Light sensor Alexa Live Color Technology |
Black Stabilizer Blue Light Filter Dynamic Action Sync HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Flicker-free technology DDC/CI 6-Axis Control Super Resolution+ AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Minimalist Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 66.38 in 168.6 cm 1686 mm 5.53 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 38.15 in 96.9 cm 969 mm 3.18 ft |
14.61 in 37.1 cm 371 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 61 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | C-Tick CCC CECP CEL cUL ENERGY STAR 7.0 Epeat Gold ErP FCC Class B KC RoHS Compliant TÜV/GS VCCI |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Sony KD-75X80J | LG 27UL550 |