0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-65XG9505 | Samsung QN55Q60B |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Sony | Samsung |
| Seria Modelului | XG95 | Q60B |
| Model | KD-65XG9505 | QN55Q60B |
| Alias | QN55Q60BD QN55Q60BAFXZA QN55Q60BDFXZA |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.35 % | 94.31 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 95% | 100% |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1100 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive Quantum HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 23.5 kg 52 lbs |
14.7 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
48.51 in 123.2 cm 1232.1 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.51 in 90.2 cm 902 mm 2.96 ft |
30.46 in 77.4 cm 773.8 mm 2.54 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.52 in 19.1 cm 191 mm 0.63 ft |
9.81 in 24.9 cm 249.1 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.9 kg 55 lbs |
15.5 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless Dex |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
3 x HDMI 2.0 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
Tizen 6.5 |
| Caracteristici Speciale | Super Bit mapping 4K HDR X-tended Dynamic Range Pro X-Motion Clarity ClearAudio+ Precision Color Mapping Object-based HDR remaster Triluminos Display PVR Clear Phase Speaker IMAX Enhanced Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Local Dimming Light sensor S-Force Front Surround sound Dynamic Backlight Control Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Live Color Technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Image Processor - X1 Ultimate |
SmartThings Motion Xcelerator PC on TV Noise Reduction 4K AI Upscaling Google Assistant Game Motion Plus MultiView HDR Gaming Interest Group (HGiG) Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Supreme UHD Dimming Contrast Enhancer Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Digital Clean View LED Clear Motion Auto Motion Plus Smart Calibration - Basic Multiroom Link Super Ultrawide GameView & Game Bar Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Eco sensor Brightness Detection 3-side Bezelless Design ConnectShare |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
48.51 in 123.2 cm 1232.1 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.76 in 83.2 cm 832 mm 2.73 ft |
27.89 in 70.8 cm 708.3 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | SolarCell Remote - TM2280E Full Motion Slim Wall Mount |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Sony KD-65XG9505 | Samsung QN55Q60B |