0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-65XG9505 | LG OLED65C2SW |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XG95 | C2 |
| Model | KD-65XG9505 | OLED65C2SW |
| Alias | LG OLED evo C2 65" Star Wars Special Edition TV | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED evo |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.35 % | 96.43 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 95% | 100% |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 200 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1100 cd/m² | 850 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | 5.4 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 0.2 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 2.4 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
1.78 in 4.5 cm 45.1 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 23.5 kg 52 lbs |
14.8 kg 33 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
56.73 in 144.1 cm 1441 mm 4.73 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.51 in 90.2 cm 902 mm 2.96 ft |
34.61 in 87.9 cm 879 mm 2.88 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.52 in 19.1 cm 191 mm 0.63 ft |
8.46 in 21.5 cm 215 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.9 kg 55 lbs |
16.5 kg 36 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Super Bit mapping 4K HDR X-tended Dynamic Range Pro X-Motion Clarity ClearAudio+ Precision Color Mapping Object-based HDR remaster Triluminos Display PVR Clear Phase Speaker IMAX Enhanced Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Local Dimming Light sensor S-Force Front Surround sound Dynamic Backlight Control Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Live Color Technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Image Processor - X1 Ultimate |
Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Star Wars Design Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ Youtube NVIDIA GeForce Now |
| Caracteristici Extra | Star Wars packaging Only 501 units will be available |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
56.73 in 144.1 cm 1441 mm 4.73 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.76 in 83.2 cm 832 mm 2.73 ft |
32.52 in 82.6 cm 826 mm 2.71 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Star Wars-themed magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-65XG9505 | LG OLED65C2SW |