0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55XG9505 | Samsung QN49Q70R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Sony | Samsung |
| Seria Modelului | XG95 | Q70R |
| Model | KD-55XG9505 | QN49Q70R |
| Alias | QN49Q70RAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.279 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.55 % | 93.52 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 95% | 100% |
| Rec.2020 | 70 | 65 |
| Luminozitate | 600 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1200 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | 4000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 20 ms | 12 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.5 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 18 kg 40 lbs |
13.6 kg 30 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
27.9 in 70.9 cm 708.66 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.1 kg 42 lbs |
14.1 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Super Bit mapping 4K HDR X-tended Dynamic Range Pro X-Motion Clarity ClearAudio+ Precision Color Mapping Object-based HDR remaster Triluminos Display PVR Clear Phase Speaker IMAX Enhanced Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Local Dimming Light sensor S-Force Front Surround sound Dynamic Backlight Control Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Live Color Technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Image Processor - X1 Ultimate |
Anynet+ (HDMI-CEC) Ultimate UHD Dimming Quantum Processor 4K Voice command Auto Low Latency Mode HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Digital Clean View Extended PVR Quantum HDR 8x Light sensor Direct Full Array 4x Auto Motion Plus 4K AI Upscaling Quantum Dot Color Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Ambient Mode Google Assistant |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
24.9 in 63.2 cm 632.46 mm 2.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Smart remote control - TM1950C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Sony KD-55XG9505 | Samsung QN49Q70R |