0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55XG8599 | LG 55NANO816NA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XG85 | Nano81 |
| Model | KD-55XG8599 | 55NANO816NA |
| Alias | KD-55XG8796 KD-55XG8596 KD-55XG8588 KD-55XG8505 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.79 % | 93.3 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED (Local Dimming) |
| DCI P3 | 95% | |
| Rec.2020 | 70 | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 14 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.05 in 5.2 cm 52 mm 0.17 ft |
2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 18.7 kg 41 lbs |
17.2 kg 38 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
30.94 in 78.6 cm 786 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.4 in 31.5 cm 315 mm 1.03 ft |
10.35 in 26.3 cm 263 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.7 kg 43 lbs |
18.4 kg 40 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | 2 |
| Frecventa Placa Video | 700 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x CI+ 1.4 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x IR Out 1 x Optical Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x 3.5 mm Audio Out |
1 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Voice command ClearAudio+ S-Force Front Surround sound PVR Super Bit mapping 4K HDR Clear Phase Speaker Image Processor - X1 Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Object-based HDR remaster Light sensor Triluminos Display Dynamic Backlight Control DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Live Color Technology Frame Dimming BRAVIA Sync (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 |
Nano Color Ultra Luminance True Color Accuracy Active HDR Image processor - Quad-Core Processor 4K Image Enhancing Nano Cell Display LG Local Contrast Advanced Color Enhancer HDR Dynamic Tone Mapping Apple Airplay2 Auto Genre Selection Intelligent Voice Recognition HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Apple Homekit Wide Viewing Angle Sharpness Enhancer Amazon Alexa 2-step noise reduction Home Dashboard Filmmaker Mode 4K Upscaler Google Assistant |
| Caracteristici Extra | NanoCell Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.07 in 71.3 cm 713 mm 2.34 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 1000 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Magic Remote Control - MR20 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-55XG8599 | LG 55NANO816NA |