0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55XD8505 | LG OLED55BX6LB |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2016 | 2020 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XD85 | BX |
| Model | KD-55XD8505 | OLED55BX6LB |
| Alias | KD-55XD8599 KD-55XD8588 |
OLED55BX6LA OLED55BX3LA OLED55BX9LA OLED55BX9LB |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.27 % | 94.93 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | |
| DCI P3 | 86% | |
| Rec.2020 | 64 | |
| sRGB | 99 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1500 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 35 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 10 ms | |
| HDR | HDR HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision IQ HDR10 Pro HLG Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.73 in 4.4 cm 44 mm 0.14 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 15.1 kg 33 lbs |
18.9 kg 42 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.31 in 77 cm 770 mm 2.53 ft |
29.29 in 74.4 cm 744 mm 2.44 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.35 in 26.3 cm 263 mm 0.86 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 18.6 kg 41 lbs |
19.9 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5890 | |
| Procesor | ARM Cortex-A17 | |
| Nuclee Procesor | 2 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1000 | |
| Placa Video | ARM Mali-T624 MP3 | |
| Nuclee Placa Video | 3 | 2 |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S DVB-T2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x CI+ 1.3 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x IR Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x SCART 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x IR Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.3 1 x Ethernet RJ45 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x SCART 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x S/PDIF 1 x Satellite In (Main; F-type female) 3 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 5.1.1 Lollipop Android 6.0 Marshmallow Android 7.0 Nougat |
webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | X-Reality Pro BRAVIA Sync (HDMI-CEC) S-Master Digital Amplifier S-Force Front Surround sound Triluminos Display Cinema Drive HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 ClearAudio+ DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) PVR Image Processor - X1 Voice command Clear Phase Speaker CineMotion Advanced Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Backlight Control Backlight OFF mode Frame Dimming |
OLED Motion Pro True Color Accuracy Image Processor - α7 Gen 3 Processor NVIDIA G-SYNC Compatible LG ThinQ AI AI Brightness HDR Gaming Interest Group (HGiG) HDR Effect Instant Game Response Home Dashboard AI Picture Pro Perfect Color Perfect Viewing Angle Filmmaker mode AMD FreeSync technology Apple HomeKit HDR Dynamic Tone Mapping Frequency Based Sharpness Enhancer PVR Image Enhancing Apple AirPlay 2 Pixel Dimming Object Depth Enhancer ULTRA Luminance Pro Intelligent Voice Recognition Perfect Black Alexa 4-step noise reduction Google Assistant Billion Rich Colors 4K Upscaler Cinema HDR Picture-in-Picture |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.23 in 71.7 cm 717 mm 2.35 ft |
27.8 in 70.6 cm 706 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable Remote control - RMT-TX200E |
Magic Remote Control - AN-MR20GA |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | UL/cUL | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-55XD8505 | LG OLED55BX6LB |