0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55X85J | LG OLED55BXPUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | X85J | BX |
| Model | KD-55X85J | OLED55BXPUA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.88 % | 68.44 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 6300 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.83 in 7.2 cm 72 mm 0.24 ft |
1.8 in 4.6 cm 45.7 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 16.8 kg 37 lbs |
25.2 kg 55 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
57 in 144.8 cm 1447.8 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.87 in 78.4 cm 784 mm 2.57 ft |
34.2 in 86.9 cm 868.68 mm 2.85 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.31 in 33.8 cm 338 mm 1.11 ft |
9.7 in 24.6 cm 246.38 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.7 kg 39 lbs |
26.2 kg 58 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Gray |
| Hardware | ||
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C2 DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 1 x Antenna (RF) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
4 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C; mini jack) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Triluminos Pro Display Apple Airplay Pixel Contrast Booster Object-based HDR remaster Voice command Precision Color Mapping Apple Homekit Google Assistant Chromecast built-in Dynamic Contrast Enhancer Netflix Calibrated Mode Light sensor Tencent Calibrated Mode Dynamic Backlight Control XR Super Resolution CalMAN Auto Calibration 4K X-Reality Pro Live Color Technology Dual Database Processing Alexa Frame Dimming |
Perfect Black Panel Infinite Contrast NVIDIA G-SYNC Compatible LG ThinQ AI Advanced Color Enhancer HDR Gaming Interest Group (HGiG) HDR Dynamic Tone Mapping Pro Intelligent Voice Recognition Home Dashboard AI Picture Sharpness Enhancer Ultra Luminance Pro Cinema HDR AMD FreeSync technology Apple HomeKit Google Assistant Face Enhancing Image Processor - α7 Gen 3 AI Processor 4K Apple AirPlay 2 True Color Accuracy OLED Motion Pro Intense Color Pixel Level Dimming Alexa 2-step noise reduction Filmmaker Mode Auto Genre Selection 4K Upscaler Billion Rich Colors Voice command |
| Caracteristici Extra | Flush Surface design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
57 in 144.8 cm 1447.8 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
32.7 in 83.1 cm 830.6 mm 2.73 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-55X85J | LG OLED55BXPUA |