0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55X75K | LG OLED55B36LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2023 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | X75K | B3 |
| Model | KD-55X75K | OLED55B36LA |
| Alias | OLED55B39LA OLED55B33LA |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.83 % | 94.66 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.31 in 8.4 cm 84 mm 0.28 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 13.9 kg 31 lbs |
18.9 kg 42 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.94 in 124.3 cm 1243 mm 4.08 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.1 in 79 cm 790 mm 2.59 ft |
29.29 in 74.4 cm 744 mm 2.44 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.46 in 29.1 cm 291 mm 0.95 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.5 kg 32 lbs |
19.9 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x S/PDIF 1 x CI+ 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Google TV (Android 11) | webOS 23 |
| Caracteristici Speciale | Dynamic Backlight Control Dynamic Contrast Enhancer Google Assistant Voice command Live Color Technology Frame Dimming 4K X-Reality Pro X-Protection PRO technology Chromecast built-in |
NVIDIA G-SYNC Compatible Prime Video Intelligent Voice Recognition Multi View Magic Explorer AI Genre Selection YouTube Google Assistant Game Dashboard & Optimizer LG ThinQ AI Ultra Luminance Pro HDR Gaming Interest Group (HGiG) AI Noise Reduction OLED Dynamic Tone Mapping Perfect Black Apple TV+ AI Super Resolution AMD FreeSync Premium Filmmaker Mode Cinema HDR Pixel Dimming Infinite Contrast Alexa OLED Motion Netflix Remote Voice Recognition LG Voice Search NVIDIA GeForce Now AI Picture Pro AI Super Upscaling 4K Disney+ Apple Airplay 2 AI Brightness Control Apple Homekit Perfect Color |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.94 in 124.3 cm 1243 mm 4.08 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.7 in 72.9 cm 729 mm 2.39 ft |
27.87 in 70.8 cm 708 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control - MR23 |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-55X75K | LG OLED55B36LA |