0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-55AG8 | LG OLED55C16LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2021 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | AG8 | C1 |
| Model | KD-55AG8 | OLED55C16LA |
| Alias | OLED55C15LA OLED55C17LA OLED55C18LA OLED55C19LA |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | OLED | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.34 % | 94.93 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 99% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.01 in 5.1 cm 51 mm 0.17 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 17.6 kg 39 lbs |
18.9 kg 42 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.39 in 122.9 cm 1229 mm 4.03 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.74 in 73 cm 730 mm 2.4 ft |
27.8 in 70.6 cm 706 mm 2.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.42 in 29 cm 290 mm 0.95 ft |
9.88 in 25.1 cm 251 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.8 kg 44 lbs |
23 kg 51 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Meteor Titan, Vanilla White |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5891 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-T860 MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 700 | |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.1 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | ClearAudio+ Super Bit mapping 4K HDR S-Force Front Surround sound Triluminos Display Clear Phase Speaker Live Color Technology Dynamic Contrast Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 PVR Object-based HDR remaster Voice command Dual Database Processing DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Precision Color Mapping Image Processor - X1 Extreme BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Light sensor |
NVIDIA G-SYNC Compatible Ultra Luminance Pro Intense Color (Wide Color Gamut) Netflix Magic Tap AI Picture Pro Image Enhancing on SQM HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Youtube TV Infinite Contrast Alexa Perfect Black Pixel Level Dimming Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Apple TV HDR Dynamic Tone Mapping Pro Game Optimizer Stadia Cloud Gaming (firmware update required) Intelligent Voice Recognition Apple Homekit Perfect Color Next Picks Wide Viewing Angle Magic Explorer OLED Motion Pro AMD FreeSync Premium AI 4K Upscaling Google Assistant Cinema HDR AI Brightness Control Disney+ Prime Video |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.39 in 122.9 cm 1229 mm 4.03 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
27.8 in 70.6 cm 706 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 10 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 29 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 86 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Magic remote control - MR21N |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 65 °C -4 °F - 149 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| Sony KD-55AG8 | LG OLED55C16LA |