0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-49XH8096 | LG 50UQ81006LB |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XH80 | UQ81 |
| Model | KD-49XH8096 | 50UQ81006LB |
| Alias | KD-49XH8077 | 50UQ81003LB 50UQ81009LB |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.28 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 90 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.33 % | 92.56 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.24 in 5.7 cm 57 mm 0.19 ft |
2.25 in 5.7 cm 57.1 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 11.6 kg 26 lbs |
12.1 kg 27 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.35 in 110.1 cm 1101 mm 3.61 ft |
44.13 in 112.1 cm 1121 mm 3.68 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.72 in 70.4 cm 704 mm 2.31 ft |
27.68 in 70.3 cm 703 mm 2.31 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.26 in 28.6 cm 286 mm 0.94 ft |
9.8 in 24.9 cm 249 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.1 kg 27 lbs |
13.2 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Apple Airplay Apple Homekit Live Color Technology Dynamic Contrast Enhancer Google Assistant Voice command Object-based HDR remaster Frame Dimming Chromecast built-in 4K X-Reality Pro Triluminos Display Image Processor - X1 4K HDR Processor Alexa Light sensor |
NVIDIA GeForce NOW Active HDR Intelligent Voice Recognition Illuminance Green sensor Stadia Cloud Gaming LG ThinQ AI Alexa Google Assistant Apple Homekit Filmmaker Mode Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Disney+ Voice command Apple AirPlay 2 4K Upscaling HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Dashboard AI Brightness Control Game Optimizer |
| Caracteristici Extra | KD-49XH8077 - silver KD-49XH8096 - black |
|
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.35 in 110.1 cm 1101 mm 3.61 ft |
44.13 in 112.1 cm 1121 mm 3.68 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.39 in 64.5 cm 645 mm 2.12 ft |
25.63 in 65.1 cm 651 mm 2.14 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-49XH8096 | LG 50UQ81006LB |