0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-49XF9005 | LG OLED48CX6LB |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2020 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XF90 | CX |
| Model | KD-49XF9005 | OLED48CX6LB |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 48" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
| Latime Ecran | 42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
| Inaltime Ecran | 23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.279 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.18 % | 94.43 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| NTSC 1953 | 100 % | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 5 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
1.85 in 4.7 cm 47 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 13.6 kg 30 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.32 in 69.4 cm 694 mm 2.28 ft |
25.83 in 65.6 cm 656 mm 2.15 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.55 in 26.8 cm 268 mm 0.88 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.5 kg 32 lbs |
15.9 kg 35 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5891 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-T860 MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | 2 |
| Frecventa Placa Video | 700 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-S2 DVB-S DVB-C |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x CI+ 1.3 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
4 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) 1 x Optical Audio Out 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 7.0 Nougat Android 8.0 Oreo |
webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Voice command ClearAudio+ S-Force Front Surround sound Precision Color Mapping X-Motion Clarity Super Bit mapping 4K HDR Clear Phase Speaker Light sensor Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Object-based HDR remaster Live Color Technology Triluminos Display Dynamic Backlight Control X-tended Dynamic Range Pro DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Local Dimming HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Image Processor - X1 Extreme |
NVIDIA G-SYNC Compatible True Color Accuracy Pro HDR Gaming Interest Group (HGiG) Intelligent Voice Recognition Image Processor - α9 Gen 3 AI Processor 4K Advanced Contrast Enhancer Frequency Based Sharpness Enhancer Filmmaker Mode Home Dashboard Google Assistant AI 4K Upscaler Perfect Black Panel Pixel Level Dimming Auto Genre Selection AI Picture Pro AMD FreeSync technology Face Enhancing Autocalibration (CalMAN) with access to LUT level PVR HDR Dynamic Tone Mapping Pro Alexa Perfect Color LG ThinQ AI ULTRA Luminance Pro Image Enhancing on SQM OLED Motion Pro AI Brightness Control 4-step noise reduction Cinema HDR Apple AirPlay 2 Advanced Color Enhancer Apple HomeKit Perfect Viewing Angle |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Perfect Cinema Screen |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.03 in 109.3 cm 1093 mm 3.59 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.76 in 62.9 cm 629 mm 2.06 ft |
24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 3 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 12 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 100 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Magic Remote Control - MR20 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Sony KD-49XF9005 | LG OLED48CX6LB |