0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Sony KD-43XG8096 | LG 49SM8200PLA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Sony | LG |
| Seria Modelului | XG80 | SM820 |
| Model | KD-43XG8096 | 49SM8200PLA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Lut | 16 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.279 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 104 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.14 % | 92.31 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED |
| Luminozitate | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | 12 ms |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.24 in 5.7 cm 57 mm 0.19 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.6 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 9.6 kg 21 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.19 in 97 cm 970 mm 3.18 ft |
43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.8 in 63 cm 630 mm 2.07 ft |
27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
10.36 in 26.3 cm 263.1 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.2 kg 22 lbs |
15.5 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5596 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-T860 MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | 2 |
| Frecventa Placa Video | 700 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | 2 |
| Stocare Interna | 16 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.1 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x IR Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x CI+ 1.4 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
webOS 4.5 |
| Caracteristici Speciale | ClearAudio+ Clear Phase Speaker PVR Dynamic Contrast Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 Voice command S-Force Front Surround sound Frame Dimming Dynamic Backlight Control 4K X-Reality Pro Triluminos Display Light sensor BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Live Color Technology |
Advanced Color Enhancer True Color Accuracy SIMPLINK (HDMI CEC) ULTRA Luminance Clear Voice III Nano Cell Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 LG ThinQ AI PVR Nano Cell Display Voice command HDR Dynamic Tone Mapping Google Assistant 4K Cinema HDR Noise Reduction Local Dimming 4K Upscaler Nano Accuracy |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.19 in 97 cm 970 mm 3.18 ft |
43.15 in 109.6 cm 1096 mm 3.6 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.44 in 57 cm 570 mm 1.87 ft |
25.2 in 64 cm 640 mm 2.1 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 95 mm 9.5 cm 3.7402 in 0.3117 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Rotatie spre Stanga | 60 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 60 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 4 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 78 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | 3.5 mm composite adapter Magic remote control - AN-MR19 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 85 % |
| Sony KD-43XG8096 | LG 49SM8200PLA |