0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Skyworth 55U5A14G | Samsung UE65RU7100 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2019 |
| Brand | Skyworth | Samsung |
| Seria Modelului | RU7100 | |
| Model | 55U5A14G | UE65RU7100 |
| Alias | UE65RU7100WXXN | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.31 % | 94.06 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Rec.2020 | 60 | |
| Luminozitate | 340 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1100 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 14 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.62 in 9.2 cm 92 mm 0.3 ft |
2.33 in 5.9 cm 59.1 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 13.7 kg 30 lbs |
25 kg 55 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.9 in 124.2 cm 1242 mm 4.07 ft |
57.38 in 145.8 cm 1457.5 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.42 in 79.8 cm 798 mm 2.62 ft |
36.11 in 91.7 cm 917.3 mm 3.01 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.53 in 24.2 cm 242 mm 0.79 ft |
12.31 in 31.3 cm 312.8 mm 1.03 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14 kg 31 lbs |
25.5 kg 56 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x D-sub 1 x SCART (via adapter) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x S/PDIF 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.3 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Video Component In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Smart TV | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 PVR |
Auto Low Latency Mode Auto Motion Plus PurColor Digital Clean View Google Assistant Voice command UHD Dimming Game Mode (Auto Game Mode) Contrast Enhancer 4K UHD Processor UHD Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.9 in 124.2 cm 1242 mm 4.07 ft |
57.38 in 145.8 cm 1457.5 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa | 29.88 in 75.9 cm 759 mm 2.49 ft |
32.96 in 83.7 cm 837.3 mm 2.75 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Video Perfection Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 800 | 1400 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | SMO | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | IR extender cable | Smart remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR UL/cUL |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Skyworth 55U5A14G | Samsung UE65RU7100 |