0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UN43BU8000 | Gigabyte M27Q P |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | Samsung | Gigabyte |
| Seria Modelului | BU8000 | |
| Model | UN43BU8000 | M27Q P |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.663 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | VA, IPS-ADS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.17 % | 87.65 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 8 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
2.36 in 6 cm 59.9 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 8.4 kg 18 lbs |
4.9 kg 11 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
24.24 in 61.6 cm 615.7 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
15.26 in 38.7 cm 387.49 mm 1.27 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.09 in 20.6 cm 205.6 mm 0.67 ft |
9.03 in 22.9 cm 229.33 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.7 kg 19 lbs |
6.7 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless Dex |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 18W; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (HBR3) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 3W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.5 | |
| Caracteristici Speciale | Prime Video Voice command LED Clear Motion Netflix Multiroom Link Alexa Filmmaker mode Eco Sensor Mega Contrast Google Assistant Ambient Mode Smart Hub Tap View Contrast Enhancer Apple TV+ Bixby Dynamic Crystal Color Crystal Display UHD Dimming HDR Gaming Interest Group (HGiG) Auto Motion Plus SmartThings PC on TV Motion Xcelerator Samsung Workspace Apple Airplay 2 3-side bezelless design Disney+ Brightness Detection Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) ConnectShare TV Plus |
AMD FreeSync Premium Flicker-free technology Picture-in-Picture HDR Ready Low Blue Light Power Board Built-in KVM Switch GameAssist (Aim Stabilizer Sync / Crosshair / Timer / Counter / Dashboard / Black Equalizer) 6-axis color control SuperSpeed IPS technology OSD Sidekick Adaptive-Sync technology Picture-by-Picture |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
24.24 in 61.6 cm 615.7 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.04 in 56 cm 559.9 mm 1.84 ft |
14.61 in 37.1 cm 371.15 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 48 Hz - 170 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Premium Solar Smart Remote - TM2280 | DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Samsung UN43BU8000 | Gigabyte M27Q P |