0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE65AU8000 | Xiaomi Mi TV 4A 65" |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2017 |
| Brand | Samsung | Xiaomi |
| Seria Modelului | AU8000 | |
| Model | UE65AU8000 | Mi TV 4A 65" |
| Alias | UE65AU8005 UE65AU8000KXXU UE65AU8005KXXC GU65AU8079UXZGUE65AU8075 UE65U8075UXXC |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | Samsung LG Display |
|
| Tip Ecran | VA | IPS, VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | |
| Biti | 30 | |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.494 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.11 % | 92.62 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 80% | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3800 : 1 | 5000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 11 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 7 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
3.04 in 7.7 cm 77.2 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 20.9 kg 46 lbs |
21.3 kg 47 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.12 in 145.1 cm 1450.9 mm 4.76 ft |
57.34 in 145.6 cm 1456.4 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 34.42 in 87.4 cm 874.3 mm 2.87 ft |
35.57 in 90.3 cm 903.4 mm 2.96 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.09 in 28.2 cm 281.8 mm 0.92 ft |
12.55 in 31.9 cm 318.8 mm 1.05 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21.8 kg 48 lbs |
21.8 kg 48 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Amlogic T962 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-T450 MP5 | |
| Nuclee Placa Video | 5 | |
| Frecventa Placa Video | 750 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (Female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 6W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | MIUI TV |
| Caracteristici Speciale | UHD Dimming Multiroom Link Tap View SmartThings Alexa InstaPort S (HDMI Quick Switch) Google Assistant PC on TV Mega Contrast Ambient Mode Digital Clean View Bixby ConnectShare Filmmaker mode Dynamic Crystal Colour Motion Xcelerator Brightness Detection TV Plus PVR Apple Airplay 2 3-side bezelless design Eco Sensor Contrast Enhancer Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Crystal Display |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.12 in 145.1 cm 1450.9 mm 4.76 ft |
57.34 in 145.6 cm 1456.4 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.75 in 83.2 cm 831.8 mm 2.73 ft |
33.5 in 85.1 cm 850.9 mm 2.79 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM2180A | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung UE65AU8000 | Xiaomi Mi TV 4A 65" |