0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE55TU8505 | Samsung QE58Q60T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | TU8505 | Q60T |
| Model | UE55TU8505 | QE58Q60T |
| Alias | UE55TU8505UXXC GU55TU8509 GU55TU8509UXZG |
QE58Q60TAUXXC GQ58Q60T GQ58Q60TGUXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 58" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.331 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 76 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.78 % | 94.91 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.26 in 5.7 cm 57.4 mm 0.19 ft |
2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.2 kg 38 lbs |
18.4 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.43 in 123 cm 1230.1 mm 4.04 ft |
50.81 in 129.1 cm 1290.6 mm 4.23 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.22 in 79.3 cm 793 mm 2.6 ft |
32.54 in 82.6 cm 826.4 mm 2.71 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.4 in 34 cm 340.4 mm 1.12 ft |
9.58 in 24.3 cm 243.3 mm 0.8 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.4 kg 43 lbs |
18.6 kg 41 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Mega Contrast UHD Dimming Tap View Apple Airplay 2.0 Google Assistant Game Motion Plus Multi View InstaPort S (HDMI Quick Switch) Auto Motion Plus Dynamic Crystal Color Clean Cable Solution Contrast Enhancer Game Enhancer Dynamic Crystal Display Light sensor ConnectShare SmartThings Bixby Alexa Filmmaker mode Crystal Processor 4K Ambient Mode Digital Clean View |
SmartThings Apple AirPLay 2.0 PVR via USB Multiroom Link Supreme UHD Dimming Quantum Dot Color Bixby InstaPort S (HDMI Quick Switch) Contrast Enhancer Filmmaker mode Multi View Light sensor Quantum Processor Lite Digital Clean View Tap View ConnectShare Alexa Mega Contrast Game Motion Plus Ambient Mode Google Assistant |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.43 in 123 cm 1230.1 mm 4.04 ft |
50.81 in 129.1 cm 1290.6 mm 4.23 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.79 in 70.6 cm 705.9 mm 2.32 ft |
29.45 in 74.8 cm 748 mm 2.45 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 2800 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM2050A | QLED Standard Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung UE55TU8505 | Samsung QE58Q60T |