0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE55RU7400 | Philips 70PUS6724/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Philips |
| Seria Modelului | RU7400 | 6700 |
| Model | UE55RU7400 | 70PUS6724/12 |
| Alias | UE55RU7400SXXN UE55RU7409UXZG |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 70" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
69.53 in 176.6 cm 1766 mm 5.79 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
60.6 in 153.9 cm 1539.2 mm 5.05 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
34.09 in 86.6 cm 865.801 mm 2.84 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.401 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 63 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.06 % | 94.29 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Rec.2020 | 70 | |
| Luminozitate | 280 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 350 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 10 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10+ Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.31 in 5.9 cm 58.6 mm 0.19 ft |
3.39 in 8.6 cm 86.1 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 17.2 kg 38 lbs |
30.1 kg 66 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.76 in 123.9 cm 1238.6 mm 4.06 ft |
62.24 in 158.1 cm 1581 mm 5.19 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.5 in 80 cm 800 mm 2.62 ft |
35.92 in 91.2 cm 912.4 mm 2.99 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 14.2 in 36.1 cm 360.6 mm 1.18 ft |
11.2 in 28.5 cm 284.5 mm 0.93 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.7 kg 43 lbs |
30.5 kg 67 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.3 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Saphi |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Crystal Color Game Mode (Auto Game Mode) Voice command UHD Dimming Extended PVR Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
Micro Dimming Pixel Precise Ultra HD Ultra Resolution Voice command Simply Share Ambilight 3-sided HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.76 in 123.9 cm 1238.6 mm 4.06 ft |
62.24 in 158.1 cm 1581 mm 5.19 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.12 in 71.4 cm 714.2 mm 2.34 ft |
35.2 in 89.4 cm 894 mm 2.93 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1900 | 1200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950A | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Samsung UE55RU7400 | Philips 70PUS6724/12 |