0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE55RU7170 | Samsung QE43Q60T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | RU7170 | Q60T |
| Model | UE55RU7170 | QE43Q60T |
| Alias | UE55RU7170SXXN | QE43Q60TAUXXC GQ43Q60T GQ43Q60TGUXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 103 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.06 % | 92.73 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED |
| DCI P3 | 85% | 100% |
| Rec.2020 | 65 | |
| Luminozitate | 150 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 300 cd/m² | 500 cd/m² |
| Contrast Ecran | 5500 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 11 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 20 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.31 in 5.9 cm 58.7 mm 0.19 ft |
2.24 in 5.7 cm 56.8 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.3 kg 38 lbs |
9 kg 20 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.76 in 123.9 cm 1238.6 mm 4.06 ft |
37.93 in 96.4 cm 963.5 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.21 in 79.3 cm 792.8 mm 2.6 ft |
24.78 in 62.9 cm 629.4 mm 2.06 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.29 in 26.1 cm 261.3 mm 0.86 ft |
7.69 in 19.5 cm 195.2 mm 0.64 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.7 kg 39 lbs |
9.2 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Night Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Auto Motion Plus PurColor Digital Clean View Google Assistant Voice command UHD Dimming Game Mode (Auto Game Mode) Contrast Enhancer 4K UHD Processor UHD Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Light sensor |
SmartThings Apple AirPLay 2.0 PVR via USB Multiroom Link Supreme UHD Dimming Quantum Dot Color Bixby InstaPort S (HDMI Quick Switch) Contrast Enhancer Filmmaker mode Multi View Light sensor Quantum Processor Lite Digital Clean View Tap View ConnectShare Alexa Mega Contrast Game Motion Plus Ambient Mode Google Assistant |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.76 in 123.9 cm 1238.6 mm 4.06 ft |
37.93 in 96.4 cm 963.5 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.12 in 71.4 cm 714.2 mm 2.34 ft |
21.96 in 55.8 cm 557.7 mm 1.83 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1400 | 3100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1240A | QLED Standard Smart Remote - TM2050A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung UE55RU7170 | Samsung QE43Q60T |