0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE50TU7079 | Samsung S27R750Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | TU7079 / TU7070 / TU7090 / TU7170 / TU7190 | SR75 Space Monitor |
| Model | UE50TU7079 | S27R750Q |
| Alias | UE50TU7070 UE50TU7090 UE50TU7170 UE50TU7190 GU50TU7079 GU50TU70179 GU50TU7199 |
LS27R750QENXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.05 % | 90.02 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | W-LED |
| DCI P3 | 70% | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 80 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.34 in 6 cm 59.5 mm 0.2 ft |
1.13 in 2.9 cm 28.7 mm 0.09 ft |
| Greutate Carcasa | 11.4 kg 25 lbs |
3.5 kg 8 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.93 in 111.6 cm 1115.8 mm 3.66 ft |
24.2 in 61.5 cm 614.7 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.29 in 71.9 cm 718.6 mm 2.36 ft |
14.27 in 36.3 cm 362.5 mm 1.19 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.85 in 25 cm 250.2 mm 0.82 ft |
4.54 in 11.5 cm 115.3 mm 0.38 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.6 kg 26 lbs |
5.7 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Gray, Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x USB (Service) 1 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | |
| Caracteristici Speciale | UHD Dimming Auto Game Mode Mega Contrast Light sensor Multiroom Link Bixby Filmmaker mode ConnectShare Crystal Display InstaPort S (HDMI Quick Switch) Game Enhancer PurColor Contrast Enhancer Clean Cable Solution Alexa Google Assistant Crystal Processor 4K Apple Airplay 2 Digital Clean View |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-by-Picture Samsung MagicBright Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology (upgrade) Samsung MagicUpscale Eco Saving Plus |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.93 in 111.6 cm 1115.8 mm 3.66 ft |
24.2 in 61.5 cm 614.7 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.34 in 64.4 cm 643.7 mm 2.11 ft |
14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 213.9 mm 21.39 cm 8.4213 in 0.7018 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 4 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1240A | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
CE FCC class B ISO9241-307 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung UE50TU7079 | Samsung S27R750Q |