0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE50RU7400 | Samsung UN43KU6300 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2016 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | RU7400 | KU6300 |
| Model | UE50RU7400 | UN43KU6300 |
| Alias | UE50RU7400SXXN UE50RU7409UXZG |
UN43KU6300FXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 43.13 in 109.6 cm 1095.57 mm 3.59 ft |
37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 24.26 in 61.6 cm 616.258 mm 2.02 ft |
20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
| Producator Ecran | AU Optronics BOE |
|
| Tip Ecran | VA | AMVA3, VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 104 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.32 % | 90.12 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR Premium |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.32 in 5.9 cm 59 mm 0.19 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.5 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 13.8 kg 30 lbs |
8.8 kg 19 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.28 in 112.5 cm 1124.8 mm 3.69 ft |
38.4 in 97.5 cm 975.4 mm 3.2 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.97 in 73.6 cm 735.8 mm 2.41 ft |
25.1 in 63.8 cm 637.5 mm 2.09 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.65 in 34.7 cm 346.7 mm 1.14 ft |
11.3 in 28.7 cm 287 mm 0.94 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.5 kg 36 lbs |
9.8 kg 22 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Jazz-L | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Tizen 2.4 |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Crystal Color Game Mode (Auto Game Mode) Voice command UHD Dimming Extended PVR Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
DIRECTV Extended PVR Ultra Clear Panel Light sensor Smart View 2.0 Voice command PurColor HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) UHD Dimming Contrast Enhancer UHD Upscaling |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.28 in 112.5 cm 1124.8 mm 3.69 ft |
38.4 in 97.5 cm 975.4 mm 3.2 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.6 in 65 cm 650.2 mm 2.13 ft |
22.32 in 56.7 cm 567 mm 1.86 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 1900 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950A | 3.5 mm component adapter 3.5 mm composite adapter Smart remote control - TM1650A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Samsung UE50RU7400 | Samsung UN43KU6300 |