0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE50RU7400 | Hitachi 50HAK6150 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Hitachi |
| Seria Modelului | RU7400 | |
| Model | UE50RU7400 | 50HAK6150 |
| Alias | UE50RU7400SXXN UE50RU7409UXZG |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 43.13 in 109.6 cm 1095.57 mm 3.59 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 24.26 in 61.6 cm 616.258 mm 2.02 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.32 % | 91.26 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 9.5 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.32 in 5.9 cm 59 mm 0.19 ft |
3.35 in 8.5 cm 85 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 13.8 kg 30 lbs |
10.9 kg 24 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.28 in 112.5 cm 1124.8 mm 3.69 ft |
44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.97 in 73.6 cm 735.8 mm 2.41 ft |
27.44 in 69.7 cm 697 mm 2.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.65 in 34.7 cm 346.7 mm 1.14 ft |
8.23 in 20.9 cm 209 mm 0.69 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.5 kg 36 lbs |
11.4 kg 25 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x D-sub (Component in (YPbPr)) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Crystal Color Game Mode (Auto Game Mode) Voice command UHD Dimming Extended PVR Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
HbbTV Picture Master Pro USB Recording (PVR Ready) Wake On UHD Upscaler Child Lock Hitachi Smartvue |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.28 in 112.5 cm 1124.8 mm 3.69 ft |
44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.6 in 65 cm 650.2 mm 2.13 ft |
25.79 in 65.5 cm 655 mm 2.15 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Best Picture Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1900 | 1200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | BPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950A | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung UE50RU7400 | Hitachi 50HAK6150 |