0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE50AU9000 | Samsung QN49Q80T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | AU9000 | Q80T |
| Model | UE50AU9000 | QN49Q80T |
| Alias | UE50AU9000KXXU UE50AU9007 UE50AU9007KXXU UE50AU9075 UE50AU9075UXXC GU50AU9079 GU50AU9079UXZG |
QN49Q80TAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.494 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.6 % | 93.38 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
2.16 in 5.5 cm 54.9 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 11.5 kg 25 lbs |
13.1 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 44.06 in 111.9 cm 1119.1 mm 3.67 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.94 in 71 cm 709.8 mm 2.33 ft |
28.01 in 71.1 cm 711.4 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.84 in 19.9 cm 199.1 mm 0.65 ft |
9.44 in 24 cm 239.8 mm 0.79 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.1 kg 27 lbs |
17.5 kg 39 lbs |
| Culoare Carcasa | Night Black | Titan Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | SmartThings Mega Contrast PC on TV Multiroom Link Alexa Game Motion Plus Filmmaker mode Motion Xcelerator Turbo Google Assistant Ambient Mode Tap View UHD Dimming Crystal Display Apple Airplay 2 Brightness Detection Eco Sensor Digital Clean View InstaPort S (HDMI Quick Switch) Bixby TV Plus PVR Multi View Super Ultrawide GameView & Game Bar AMD FreeSync 3-side bezelless design Dynamic Crystal Colour ConnectShare Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Contrast Enhancer |
Tap View Quantum Dot Color SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor Google Assistant Quantum HDR 12x Multi View Ambient Mode+ V-Chip Direct Full Array 12x Auto Motion Plus ConnectShare Game Motion Plus Dynamic Black EQ Multiroom Link Bixby Supreme UHD Dimming Quantum Processor 4K Voice command AMD FreeSync 4K AI Upscaling Filmmaker Mode Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 44.06 in 111.9 cm 1119.1 mm 3.67 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.39 in 64.5 cm 644.9 mm 2.12 ft |
24.98 in 63.4 cm 634.4 mm 2.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 2800 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM2180A | QLED Standard Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung UE50AU9000 | Samsung QN49Q80T |