0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE43RU7470 | TCL 55C735 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Samsung | TCL |
| Seria Modelului | RU7470 | C735 |
| Model | UE43RU7470 | 55C735 |
| Alias | UE43RU7470SXXN UE43RU7479UXZG |
55C735X1 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 104 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.21 % | 94.68 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
3.15 in 8 cm 80 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 9.5 kg 21 lbs |
12.1 kg 27 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.2 in 97 cm 970.2 mm 3.18 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.51 in 64.8 cm 648 mm 2.13 ft |
30.67 in 77.9 cm 779 mm 2.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.53 in 34.4 cm 343.7 mm 1.13 ft |
12.36 in 31.4 cm 314 mm 1.03 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.1 kg 27 lbs |
13.2 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Brushed Titanium |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Google TV with Amati UI (Android 11) |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Contrast Enhancer Light sensor Dynamic Crystal Color Game Mode (Auto Game Mode) Voice command Supreme UHD Dimming Extended PVR Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling Google Assistant Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 |
Game Bar Quantum Dot Color PVR / Timeshift UHD AI Super Resolution Game Master Micro Dimming (2304 zones) Google Assistant Low Input Lag Noise Reduction Motion Clarity Pro YouTube Hands-free Voice Control 2.0 Game Mode AMD FreeSync Premium Netflix Mega Dynamic Contrast Chromecast built-in MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.2 in 97 cm 970.2 mm 3.18 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.17 in 56.3 cm 563.2 mm 1.85 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1990A | Remote controls |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Samsung UE43RU7470 | TCL 55C735 |