0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE43RU7100 | LG 49UH850V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2016 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | RU7100 | UH850 |
| Model | UE43RU7100 | 49UH850V |
| Alias | UE43RU7100WXXN | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 37.06 in 94.1 cm 941.302 mm 3.09 ft |
42.27 in 107.4 cm 1073.78 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 20.85 in 52.9 cm 529.482 mm 1.74 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | PLS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.28 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 104 ppi | 90 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.21 % | 91.08 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1400 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 6 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
Dolby Vision VS10 HDR Super HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | Yes |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.29 in 5.8 cm 58.2 mm 0.19 ft |
2.03 in 5.2 cm 51.5 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 9.6 kg 21 lbs |
15.8 kg 35 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.2 in 97 cm 970.2 mm 3.18 ft |
43.46 in 110.4 cm 1104 mm 3.62 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.05 in 63.6 cm 636.3 mm 2.09 ft |
27.52 in 69.9 cm 699 mm 2.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.28 in 21 cm 210.3 mm 0.69 ft |
9.39 in 23.8 cm 238.4 mm 0.78 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9.8 kg 22 lbs |
17.8 kg 39 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, White |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | M16+F16 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Video Component In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.3 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x RS232 (C) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | webOS 3.0 |
| Caracteristici Speciale | Auto Low Latency Mode Auto Motion Plus PurColor Digital Clean View Google Assistant Voice command UHD Dimming Game Mode (Auto Game Mode) Contrast Enhancer 4K UHD Processor UHD Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Light sensor |
Active Noise Reduction Voice command Clear Voice III Super Mastering Engine Dynamic Color Enhancer Local Dimming ULTRA Luminance True Black Panel HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Color Prime Plus 3D Colour Mapping Quantum Display PVR 4K Upscaler SIMPLINK (HDMI CEC) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.2 in 97 cm 970.2 mm 3.18 ft |
43.46 in 110.4 cm 1104 mm 3.62 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.17 in 56.3 cm 563.2 mm 1.85 ft |
25.39 in 64.5 cm 645 mm 2.12 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Mastering Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1400 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PMI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1240A | 2 x 3D passive glasses 3.5 mm component adapter 3.5 mm composite adapter Remote control - MR15R |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Samsung UE43RU7100 | LG 49UH850V |