0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE43AU9000 | LG OLED42C2PUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | AU9000 | C2 |
| Model | UE43AU9000 | OLED42C2PUA |
| Alias | UE43AU9000KXXU UE43AU9007 UE43AU9007KXXU UE43AU9075 UE43AU9075UXXC GU43AU9079 GU43AU9079UXZG |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 42" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
41.73 in 106 cm 1060 mm 3.48 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
36.37 in 92.4 cm 923.87 mm 3.03 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
20.46 in 52 cm 519.677 mm 1.7 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED evo |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.494 mm | 0.241 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 106 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.05 % | 95.4 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
1.62 in 4.1 cm 41.1 mm 0.13 ft |
| Greutate Carcasa | 8.4 kg 18 lbs |
9 kg 20 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 39.22 in 99.6 cm 996.3 mm 3.27 ft |
36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.57 in 62.4 cm 624 mm 2.05 ft |
22.72 in 57.7 cm 577 mm 1.89 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.39 in 18.8 cm 187.6 mm 0.62 ft |
6.69 in 17 cm 170 mm 0.56 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.6 kg 19 lbs |
9.3 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Night Black | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | SmartThings Mega Contrast PC on TV Multiroom Link Alexa Game Motion Plus Filmmaker mode Motion Xcelerator Turbo Google Assistant Ambient Mode Tap View UHD Dimming Crystal Display Apple Airplay 2 Brightness Detection Eco Sensor Digital Clean View InstaPort S (HDMI Quick Switch) Bixby TV Plus PVR Multi View Super Ultrawide GameView & Game Bar AMD FreeSync 3-side bezelless design Dynamic Crystal Colour ConnectShare Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Contrast Enhancer |
Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Youtube Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ NVIDIA GeForce Now |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.04 in 96.6 cm 966.3 mm 3.17 ft |
36.69 in 93.2 cm 932 mm 3.06 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.06 in 56 cm 560.2 mm 1.84 ft |
21.26 in 54 cm 540 mm 1.77 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM2180A | Magic remote control - MR22GN (NFC) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Samsung UE43AU9000 | LG OLED42C2PUA |