0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung UE43AU8000 | Samsung UE32J4000 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2015 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | AU8000 | J4000 |
| Model | UE43AU8000 | UE32J4000 |
| Alias | UE43AU8005 UE43AU8000KXXU UE43AU8005KXXC GU43AU8079UXZGUE43AU8075 UE43U8075UXXC |
UE32J4000AWXBT UE32J4000AWXXC UE32J4000AKXZT UE32J4000AWXXH |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
27.49 in 69.8 cm 698.214 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
15.45 in 39.3 cm 392.554 mm 1.29 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1366 x 768 |
| Screen Pixel Pitch | 0.494 mm | 0.511 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 50 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.19 % | 83.15 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| Adobe RGB 1998 | 95 % | |
| Luminozitate | 200 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 39 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 5 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 8.4 kg 18 lbs |
3.73 kg 8 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
29.35 in 74.5 cm 745.4 mm 2.45 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 23.63 in 60 cm 600.1 mm 1.97 ft |
18.37 in 46.7 cm 466.6 mm 1.53 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.68 in 19.5 cm 195.1 mm 0.64 ft |
5.93 in 15.1 cm 150.5 mm 0.49 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.9 kg 20 lbs |
3.82 kg 8 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 |
Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x SCART 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.3 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 2.0 2 x HDMI 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | UHD Dimming Multiroom Link Tap View SmartThings Alexa InstaPort S (HDMI Quick Switch) Google Assistant PC on TV Mega Contrast Ambient Mode Digital Clean View Bixby ConnectShare Filmmaker mode Dynamic Crystal Colour Motion Xcelerator Brightness Detection TV Plus PVR Apple Airplay 2 3-side bezelless design Eco Sensor Contrast Enhancer Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Crystal Display |
Picture-In-Picture Wide Color Enhancer Plus Digital Clean View HyperReal Engine |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
29.35 in 74.5 cm 745.4 mm 2.45 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.04 in 56 cm 559.8 mm 1.84 ft |
17.41 in 44.2 cm 442.2 mm 1.45 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 2200 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM2180A | Remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Samsung UE43AU8000 | Samsung UE32J4000 |